Přesněji řečeno, musí řidiči ostatních vozidel umožnit autobusu hromadné dopravy osob vyjetí ze zastávky? V obci ano, a stejně tak i trolejbusu. Zákon o silničním provozu tuto povinnost ukládá v § 25 odstavci 6:
(…). Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.
Řidič autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí při vyjíždění ze zastávky nebo zastávkového pruhu brát v úvahu především vzdálenost a rychlost vozidel jedoucích stejným směrem.
Nálepka umístěná na zádi vozidla je tedy v obci poněkud nadbytečná, ale upozorňuje na stanovenou povinnost nekonfrontační a zdvořilou formou.
A pokud je řeč o autobusech, zastávkách a povinnostech řidičů ostatních vozidel, není od věci zmínit i autobus, přepravující děti. Ten musí být označen speciálním označením č. 04 (vyhláška č. 294/2015 Sb.).
a pro řidiče ostatních vozidel je v § 15 odst. 2 zákona o silničním provozu stanoveno:
(2) Za autobusem s označením „Označení autobusu přepravujícího děti“, který zastavil v označené zastávce, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo. Pokračovat v jízdě může až po odjezdu autobusu ze zastávky. Řidiči protijedoucích vozidel musí přihlédnout k možnosti vběhnutí dětí do vozovky a jízdu přizpůsobit tak, aby děti nebyly ohroženy.